
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 10 GB |
| Bus | 160 bit |
| Båndbredde | 506.7 GB/s |
| Hastighed | 25.3 Gbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 2500 MHz |
| Boost-klokke | 2600 MHz 2750 MHz |
| Hukommelsesklokke | 2375 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 1 |
| TDP | 150 w |
| Skærmudgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 3 2.1 |
| HDMI | 1 2.1a |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Slot | 2.1 |
| Længde | 249 mm |
| Højde | 132 mm |
| Bredde | 41 mm |
| Weight | 720 g |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2600 MHz -5.5% | 2.1 | 249 mm | 132 mm | 41 mm | ||
| 2660 MHz -3.3% | 2.2 | 242 mm | 105 mm | 44 mm |