
| Information | |
|---|---|
| Arkitektur | Pascal |
| Navn | GP100 |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 3584 |
| TMU | 224 |
| ROP | 96 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Type | HBM2 |
| Størrelse | 16 GB |
| Bus | 4096 bit |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 1190 MHz |
| Boost-klokke | 1329 MHz |
| Hukommelsesklokke | 715 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 250 w |
| Anbefalet strømforsyning | 600 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|