
| Information | |
|---|---|
| Arkitektur | Ampere |
| Navn | GA102 |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 8192 |
| TMU | 256 |
| ROP | 96 |
| Tensor-kerner | 256 |
| RT-kerner | 64 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Type | GDDR6 |
| Størrelse | 24 GB |
| Bus | 384 bit |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 1170 MHz |
| Boost-klokke | 1695 MHz |
| Hukommelsesklokke | 2000 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 230 w |
| Skærmudgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 4 |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|