
| Information | |
|---|---|
| Arkitektur | Ada Lovelace |
| Navn | AD102 |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 14080 |
| TMU | 440 |
| ROP | 176 |
| RT-kerner | 110 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Type | GDDR6 |
| Størrelse | 48 GB |
| Bus | 384 bit |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 975 MHz |
| Boost-klokke | 2460 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 285 w |
| Anbefalet strømforsyning | 600 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|