
| Information | |
|---|---|
| Grænseflade | PCIe 4.0 x16 |
| Maks temperatur | 90 C |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 4352 |
| TMU | 136 |
| ROP | 48 |
| SM'er | 34 |
| Tensor-kerner | 136 |
| RT-kerner | 136 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Størrelse | 8 GB |
| Bus | 128 bit |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 2310 MHz |
| Boost-klokke | 2535 MHz |
| Hukommelsesklokke | 2250 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 1 |
| TDP | 160 w |
| Anbefalet strømforsyning | 550 w |
| Skærmudgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 3 1.4a |
| HDMI | 1 2.1a |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 399 kr. Elgiganten.dk | 2565 MHz +1.2% | 2.1 | 199 mm | 120 mm | 42 mm |