
| Information | |
|---|---|
| Platform | Mining |
| Arkitektur | Pascal |
| Navn | GP104 |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 1920 |
| TMU | 120 |
| ROP | 64 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Type | GDDR5X |
| Størrelse | 4 / 8 GB |
| Bus | 256 bit |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 1607 MHz |
| Boost-klokke | 1733 MHz |
| Hukommelsesklokke | 1251 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 217 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|