
| Information | |
|---|---|
| Arkitektur | Ada Lovelace |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 7424 |
| ROP | 80 |
| Tensor-kerner | 240 |
| RT-kerner | 60 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Type | GDDR6 |
| Størrelse | 24 GB |
| Bus | 192 bit |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 795 MHz |
| Boost-klokke | 2040 MHz |
| Hukommelsesklokke | 1563 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 72 w |
| Anbefalet strømforsyning | 250 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|