
| Kerne | |
|---|---|
| Navn | Navi 24 |
| Fabrikant | TSMC |
| Procesnode | 6 nm |
| Transistorer | 5400 million |
| Chipstørrelse | 107.0 mm² |
| Densitet | 50.5 /mm² |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 768 |
| TMU | 48 |
| ROP | 32 |
| RT-kerner | 12 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 4 GB |
| Bus | 64 bit |
| Infinity Cache | 16 MB |
| Båndbredde | 128.0 GB/s |
| Hastighed | 16.0 Gbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 1923 MHz |
| Spilklokke | 2039 MHz |
| Boost-klokke | 2321 MHz |
| Hukommelsesklokke | 2000 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| TDP | 53 w |
| Anbefalet strømforsyning | 250 w |
| Skærmudgang | |
|---|---|
| DisplayPort | 1 |
| HDMI | 1 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Slot | 1 |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|