
| Kerne | |
|---|---|
| Navn | Navi 10 |
| Fabrikant | TSMC |
| Procesnode | 7 nm |
| Transistorer | 10300 million |
| Chipstørrelse | 251.0 mm² |
| Densitet | 41.0 /mm² |
| GPU-kernekonfiguration | |
|---|---|
| Kerner | 2048 |
| TMU | 128 |
| ROP | 64 |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Størrelse | 6 GB |
| Bus | 192 bit |
| Båndbredde | 288.0 GB/s |
| Hastighed | 12.0 Gbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 1130 MHz |
| Spilklokke | 1375 MHz |
| Boost-klokke | 1560 MHz |
| Hukommelsesklokke | 1500 MHz |
| Strøm | |
|---|---|
| 8-pin | 1 |
| TDP | 125 w |
| Anbefalet strømforsyning | 350 w |
| Skærmudgang |
|---|
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|