
| Information | |
|---|---|
| Platform | Consumer |
| Generation | Voodoo 3 |
| Forrige generation | Voodoo Banshee |
| Næste generation | Voodoo 4 |
| Kerne | |
|---|---|
| Navn | Avenger |
| Procesnode | 250 nm |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | SDR |
| Bus | 128 bit |
| Båndbredde | 2.9 GB/s |
| Hastighed | 183.0 Mbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 183 MHz |
| Hukommelsesklokke | 183 MHz |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|