
| Information | |
|---|---|
| Platform | Consumer |
| Generation | Voodoo 2 |
| Forrige generation | Voodoo 1 |
| Næste generation | Voodoo Banshee |
| Kerne | |
|---|---|
| Navn | Banshee |
| Procesnode | 350 nm |
| Hukommelse | |
|---|---|
| Teknologi | EDO |
| Bus | 192 bit |
| Båndbredde | 2.2 GB/s |
| Hastighed | 90.0 Mbps |
| Klokkehastigheder | |
|---|---|
| Basisklokke | 90 MHz |
| Hukommelsesklokke | 90 MHz |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boost-klokke▲ | Slot▲ | Længde▲ | Højde▲ | Bredde▲ |
|---|